Csalánlevél teakeverék (Tisztító tea)
Tavasszal és ősszel ajánlatos egy tisztítókúrát végezni. Ehhez a gyógynövényeket is segítségül hívhatjuk.
Gyuri bácsi Csalánleveles teakeveréke (Tisztító tea) olyan gyógynövényekből áll, melyek segítik a szervezet megtisztulását. Méregtelenít, lúgosít, felfrissíti a szervezetet, tisztítja a vért és a legfontosabb szerveket. Stresszoldó, nyugtató, székletlazító hatású.
Összetétele: bodzavirág, csalánlevél, diófalevél, fekete ribizlilevél, galagonya virágzó ágvég, tejoltó galaj hajtás, kis ezerjófű hajtás.
Elkészítése: egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 perc után szűrjük le. Ne használjunk fémszűrőt.
Fogyasztása: érdemes évente kétszer (márciusban és októberben) tisztítókúrát végezni, 4-6 héten keresztül, napi egy csészével, éhgyomorra, ízesítés nélkül fogyasztva a teakeveréket. A tisztítás ideje alatt sok folyadék, elsősorban tiszta víz fogyasztása ajánlott. Kúraszerűen a veseműködés javítására is javasolt. Napi egy csészével 6 hétig iható, utána 4 hét szünetet kell tartani.
Ellenjavallat: terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.
A bodzavirágból készült tea vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögéscsillapító hatású. Megfázásra, hörghurutra, izzasztószerként és immunrendszeri serkentőként használják.
A máj tisztítására a legjobb a diólevél és a csalán. Ezek is megtalálhatók a keverékben.
A húgyhólyag és a húgyutak tisztítására, vízhajtásra a csalánlevél tea a legjobb.
A fekete ribizli leveléből készült gyógytea reumára, vérnyomáscsökkentésre, légúti tisztítóként használható. Csökkenti a húgysavat, ezért mindenféle ízületi gyulladásra, meszesedésre kiváló. Izzasztó, vérképző, emésztés- és étvágyjavító hatása is ismert. Vese- és hólyagbántalmakra is használjuk. Javítja a hajszálerek vérkeringését, csökkenti az érgyulladásokat.
Galagonya virágzó ágvég is található benne, melynek kiváló az értisztító hatása. Ezenkívül a szív munkáját segíti, az erek falait és a szívizmokat rugalmasan tartja, elkerülhető vele az infarktus, az agyvérzés, a trombózis.
A tejoltó galaj az egész nyirokrendszert támogatja, melynek egészsége fontos a szervezet helyes működése szempontjából. A tejoltó galajnak fontos vese-, epe- és májtisztító hatása is van.
Az ezerjófű szintén a májat tisztítja, segíti az emésztést.
Vélemény, hozzászólás?