A fülgyertyázás
A fülgyertyázás egy egyszerű, akár otthon is alkalmazható természetes gyógymód. A már meggyújtott gyertyát a fülbe helyezzük, a gyertya égés közben melegíti a fül környékét, stimulálja a fülnél és fülben lévő akupunktúrás pontokat, javul a vérkeringés, ami hozzájárul a fület és arcüregeket érintő betegségek gyógyulásához.
Mivel a fül páros szerv ezért ajánlott egy kezelés alkalmával mindkét fület kezelni, fontos, hogy betartsuk a használati útmutató előírásait és az alapvető tűzvédelmi szabályokat. A kezelés után egy napig lehetőleg tartsuk a fület melegen és szárazon, ne merüljünk víz alá, kerüljük a huzatos környezetet.
Senkinek sem javasoljuk, hogy önmagán végezzen fülgyertya-kezelést. Mindig kérjünk meg egy segítő személyt, aki meggyújtja, a megfelelő helyre illeszti és függőleges pozícióban tartja a fülgyertyát a kezelés során, majd a kezelés végén eloltja a gyertyát.
NE VÉGEZZÜNK FÜLGYERTYA KEZELÉST ÖNMAGUNKON!
A fülgyertya használatát egyesek szerint az ókorig lehet visszavezetni, az mindenesetre bizonyos, hogy a népi gyógyászatban évszázadok óta alkalmaznak fülkúpokat, melyek gyógynövények leveleiből, fakéregből, különböző hatóanyagokkal átitatott textíliákból készültek, egyes szibériai törzseknél például máig alkalmazzák ezt a gyógymódot.
A fülgyertyázás jótékony hatásai:
- csökkenhet a fül és a melléküregek nyomása
- javíthatja a hallást, az egyensúly-problémákat
- segíthet a fülzsír természetes kiürülésében, megszüntetni a fülcsengést
- enyhítheti a viszketést, a füllel kapcsolatos fejfájást
- segíthet fülfertőzések, gyulladások legyőzésében
- általános nyugtató, relaxáló hatása van.
Javasolt szinte bárkinek, aki
- sokat dolgozik a szabadban, poros környezetben tartózkodik
- vízi sportokat űz
- krónikus fülbetegségekben, melléküreg-gyulladásban szenved
- allergiás, eldugult a füle
- túlzott fülzsír-termeléstől szenved
Mikor nem használható a fülgyertya?
- friss fülműtét után
- fülciszták, fültőmirigy-gyulladás, füldaganatok esetén
- fülsérülés, a fülben grommet, drain, mesterséges dobhártya megléte esetén a fülgyertyát a fülcimpa mögött helyezzük el.
Vélemény, hozzászólás?